Зеленський раптово призупинив розірвання двосторонніх угод з РФ, — ЗМІ
11.09.2019 18:08

Президент України Володимир Зеленський призупинив процес розірвання двосторонніх угод з Росією, ініційованих при президентстві Петра Порошенка. Та ж ситуація спостерігається з договорами, учасницею яких Україна є в рамках СНД.

Про це пишуть росЗМІ, посилаючись на дипломатів в МЗС РФ.

Так, у російському відомстві заявили, що Київ перестав надсилати в Москву повідомлення про розірвання угод з РФ, хоча цей процес був запущений в односторонньому порядку в 2014 році. Серед розірваних Києвом документів — Договір про дружбу і партнерство між РФ і Україною.

Загалом двостороння договірно-правова база нараховує близько 400 документів. У 2018 році тодішній міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що було «вбито» в односторонньому порядку 48 міжнародних угод і очікувалося розірвання ще 40-ка.

У МЗС РФ відзначили, що з того часу жодну угоду ніхто не розірвав, а число розірваних документів не збігається з названим Клімкіним. У російському переліку — 49 двосторонніх договорів, з них 30 є міжурядовими. Серед них пакет з чотирьох угод, які стосуються статусу і умов перебування Чорноморського флоту РФ на території України. За даними російського МЗС, ці договори були розірвані Москвою через анексії Криму.

У зазначеному списку 13 міжвідомчих угод вже не діють, в тому числі протокол про співпрацю між ФСБ РФ і СБУ, прикордонної служби та Мін’юстом обох країн. Ще дев’ять втратили чинність документів стосуються міжрегіонального співробітництва між областями та містами РФ і України.

У російському відомстві додали, що є також угоди з невизначеним статусом. Наприклад, міжурядову угоду про обмін інформацією про переносні зенітні ракетні комплекси типу «Ігла» і «Стріла» або про співпрацю у сфері молодіжної політики. У першому випадку Київ не вказав дату розірвання договору, а в другому — «неналежним чином» оформив повідомлення про втрату чинності документа.

За даними видання, подібна ситуація спостерігається з договорами, учасницею яких Україна є в рамках Співдружності Незалежних Держав. У виконкомі СНД повідомили, що в період з 2014 по 2019 роки Київ вийшов з 19 угод, але все це ініціатива колишнього уряду України.

У МЗС Росії вважають, що пауза з денонсацією договорів може бути пов’язана із зайнятістю нового уряду кадровою політикою.

Подписаться на ПОЛИТОЛОГ:

15:43 Белый шум Кремля ” или о карьере Смоленкова: от алкоголика до медвежатника, — блогер

15:28 Kак относиться к убийце убийцы? — блогер

15:13 НАБУ готовит подозрения двум экс-депутатам из БПП, — СМИ

14:56 «Он мертв, это моя вина»: как расстреляли убийцу «киборгов» в Мариуполе

14:43 Суд отпустил экс-нардепов Вилкула и Колесникова на поруки

14:28 На пожарище дома Гонтаревой полиция нашла зажигательную светошумовую ракету

14:13 Чего хочет Коломойский? — финансист

13:44 Формула успеха. Как воспитать гения, — блогер