«Явно схитрували»: мобільні оператори придумали, як зайвий раз збагатитися на українцях
9.11.2018 16:43

В Україні мобільні оператори перейшли на 28-денний облік тарифів. Таким чином їхні доходи рекордно зросли.

Як зазначено у матеріалі Ліга.net, після введення нової схеми тарифікації люди почали платити набагато більше. У мережі «Київстар» середньомісячний чек у липні-вересні виявився на 5 грн більшим, ніж у минулому кварталі, а у lifecell був зафіксований стрибок майже на 4 грн.

«Одна з причин — щоквартальне зростання мобільного трафіку після запуску 3G і 4G мереж. В даному випадку це природний розвиток подій. Але є і штучно створений фактор — новий принцип тарифікації. Впровадивши його, мобільні оператори явно трохи схитрували. Щоб безпосередньо не підвищувати ціни, компанії з великої трійки вирішили перейти на 28-денний облік в тарифних планах. Раніше тарифи діяли 30 днів, тобто протягом одного повного місяця», — пояснюється у матеріалі.

Таким чином, доходи «Київстар» за третій квартал у порівнянні аналогічним періодом минулого року зросли на 14% — до 4,9 млрд грн. Водночас зі зростанням доходу сильно виріс і середній чек — на 14,3% до 57 грн в річному вимірюванні.

Радник першого віце-прем’єр-міністра з питань цифрової економіки Олена Мініч вважає основною причиною зростання доходу і середнього чека Київстар — зростання використання мобільного трафіку, але і новий календар міг принести приємний доважок.

У Київстарі не захотіли коментувати вплив нового календаря на свої фінрезультати. У компанії підтверджують гіпотезу Мініч: сумарно нових тарифів поки не так вже й багато.

«Дивно, але у lifecell ситуація із середньомісячним чеком виявилася схожою. У третьому кварталі середній чек збільшився на 17,7% і склав 59 грн. Найменший оператор уже котрий квартал поспіль залишається лідером за цим показником на ринку. За останній квартал до попереднього ARPU підріс майже на 4 грн. Причому явно помітних підвищень цін знов-таки не було зафіксовано за останній час», — сказано у матеріалі.

На думку Мініч, основними факторами зростання ARPU у випадку з lifecell стали чистка бази і зменшення кількості активних користувачів за рахунок чистки «мертвих душ» (сім-карт, які не використовуються).

У статті при цьому зазначають, що показники lifecell могли б бути нижчими на кілька відсотків, якби не «новий календар».

У самому lifecell вважають, що основна причина зростання — це все- ж таки зростання обсягів трафіку мобільного інтернету. Але в компанії також визнають: «Зміна підходу до тарифікації також вплинула на середній чек, але це не було основним фактором впливу».

Подписаться на ПОЛИТОЛОГ:

16:58 Правопис «В Україні» проти «На Україні» — Росія програє на власній території, — блогер

16:43 Наступает горячее время: Кремль толкает «независимые республики» в Украину, — блогер

16:28 Саміт G7: найкращий подарунок Україні — ізоляція Путіна, — журналіст

16:13 Утро потери смыслов, — журналист

15:58 Новости Крымнаша. Жовто-синій стяг майорітиме над Кримом і Донбасом! — блогер

15:43 Реформы — отмена! Слуги народа или олигарха? — эксперт

15:28 В России заговорили об угрозе с Востока, но под “особым соусом”, — блогер

15:00 Они так ничего и не поняли, — блогер