Українським прикордонникам дозволили стріляти на ураження у Чорному морі: що це означає
6.12.2018 15:28

Верховна Рада ухвалила законопроект про прилеглу зону України, який розширює зону контролю у Чорному морі. Також морській охороні Держприкордонслужби дозволили відкривати вогонь на ураження без попередження, захищаючи українські кораблі.

За відповідний документ у другому читанні і в цілому проголосували 244 народних депутати на пленарному засіданні парламенту у четвер, 6 грудня.

Така ініціатива дозволяє українським кораблям перевіряти підозрілі судна не у межах 12-мильної зони, як було, а за 24 милі від берегової лінії.

Зокрема прилеглу зону визначили як морський пояс, який долучається до територіального моря України. Зовнішній кордон розташований на відстані не більше 24 морських миль, відрахованих від вихідних ліній.

Встановлено, що Україна на цій території здійснюватиме контроль, щоб запобігти порушенням митного, фіскального, міграційного та санітарного законодавства країни.

Державна прикордонна служба матиме право зупиняти, оглядати, затримувати і заарештовувати кораблі та членів екіпажів, за винятком військових кораблів та інших державних суден, які використовуються із некомерційною метою. Також відомство отримує право переслідувати судно-порушника.

«Військовослужбовці, працівники уповноваженого органу застосовують і використовують фізичну силу, спеціальні засоби, зброю і бойову техніку у випадках і порядку, визначених законом», — йдеться у законі.

Причиною для зупинки та огляду судна назвали, зокрема, вимкнення автоматичної ідентифікаційної системи судном за винятком військових кораблів та інших державних суден, які використовуються у некомерційних цілях.

Подписаться на ПОЛИТОЛОГ:

19:13 В Донецкой области протестуют из-за возможных фальсификаций на выборах

18:58 Процес розвивається за законами кримінального світу, — блогер

18:43 Сланец США обрушит планы ОПЕК и России на дорогую нефть, — блогер

18:28 «Нафтогаз» снизит цену на газ для населения на 5,5% в августе

18:13 Верховный суд РФ признал «законным» вердикт украинскому политзаключённому Павлу Грибу

17:58 Страшная книга о советской идеологии, — блогер

17:43 Людоед попытается сожрать своих заложников, — журналист

17:15 Що далі? — блогер