Українська розвідка розсекретила документи КДБ про вбивцю Бандери (фото)
17.03.2017 17:13

FacebookTwitter— Поделиться

Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила архіви радянських репресивних органів щодо українських національних рухів, об’єднань та їх лідерів, зокрема Степана Бандери та Симона Петлюри.

Чергові томи розсекречених документів опубліковані на сайті Служби зовнішньої розвідки, інформує Громадське.

Зокрема оприлюднено документи про Богдана Сташинського, який вбив лідерів Організації українських націоналістів Степана Бандери та Лева Ребета. Це агентурні донесення Сташинського, фото оперативної зйомки і з його особистого архіву, плани КДБ із ліквідації членів ОУН тощо.

Ці документи розповідають про те, як завербували Сташинського, як він здійснював провокації проти ОУНівського підпілля на Західній Україні, як готував теракти проти лідерів українських емігрантських організацій.

Також оприлюднені архівні матеріали про спробу органів держбезпеки СРСР завербувати одного з керівників розвідки Української Народної Республіки Василя Недайкашу.

Матеріали свідчать про неодноразові спроби радянських агентів встановлювати контакти з Недайкашею, коли він жив у Франції, залучати його до співпраці, спонукати до розкриття ним розвідувальної мережі уряду УНР у вигнанні і на території Радянської України.

Крім цього, також доступні й інші матеріали: українська еміграція 20-30-х років минулого століття в архівних документах розвідки, діяльність української політичної еміграції у міжвоєнний період 1920-1930-х років в документах органів державної безпеки СРСР, розсекречені документи щодо Симона Петлюри.

Подписаться на ПОЛИТОЛОГ:
14:43 НАБУ нужно хотя бы для того, чтобы Ляшко заложил всех коллег, — блогер

14:28 Электричка Дебальцево-Иловайск — теперь международный поезд, — журналист

14:13 Как жаба фраера сгубила, — блогер

13:58 “Полетели!”: Uber намерен запустить летающее такси

13:43 СБУ пришла с обыском в Dragon Capital

13:28 “Двери в Европу открыты”, — Президент об историческом решении послов ЕС

13:13 В*тники — вперед! — политолог

12:58 На ЧАЭС: “Я никогда не видела такой смертельной сцены”, — журналист (фото)