Українська розвідка розсекретила документи КДБ про вбивцю Бандери (фото)
17.03.2017 17:13

Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила архіви радянських репресивних органів щодо українських національних рухів, об’єднань та їх лідерів, зокрема Степана Бандери та Симона Петлюри.

Чергові томи розсекречених документів опубліковані на сайті Служби зовнішньої розвідки, інформує Громадське.

Зокрема оприлюднено документи про Богдана Сташинського, який вбив лідерів Організації українських націоналістів Степана Бандери та Лева Ребета. Це агентурні донесення Сташинського, фото оперативної зйомки і з його особистого архіву, плани КДБ із ліквідації членів ОУН тощо.

Ці документи розповідають про те, як завербували Сташинського, як він здійснював провокації проти ОУНівського підпілля на Західній Україні, як готував теракти проти лідерів українських емігрантських організацій.

Також оприлюднені архівні матеріали про спробу органів держбезпеки СРСР завербувати одного з керівників розвідки Української Народної Республіки Василя Недайкашу.

Матеріали свідчать про неодноразові спроби радянських агентів встановлювати контакти з Недайкашею, коли він жив у Франції, залучати його до співпраці, спонукати до розкриття ним розвідувальної мережі уряду УНР у вигнанні і на території Радянської України.

Крім цього, також доступні й інші матеріали: українська еміграція 20-30-х років минулого століття в архівних документах розвідки, діяльність української політичної еміграції у міжвоєнний період 1920-1930-х років в документах органів державної безпеки СРСР, розсекречені документи щодо Симона Петлюри.

Подписаться на ПОЛИТОЛОГ:

1:00 Это уже даже не секторальные санкции. Это санкции против страны РФ, — блогер

0:55 Конгресс США утвердил новые санкции против РФ

19:03 Как бы Россия не заигралась в учения на территории Беларуси, — блогер

19:00 Нормандские переговоры: Украина и Россия могут повысить ставки на Донбассе, — политолог

18:43 Суд отменил взыскание крупного штрафа с «Газпрома» в пользу Украины

18:28 Украина ответила на громкие обвинения Дональда Трампа

18:13 Правительство окончательно решило ликвидировать авиаконцерн «Антонов»

17:43 Стимсон — за решеткой, Грэму Филлипсу приготовиться? — политолог (видео)