Українська розвідка розсекретила документи КДБ про вбивцю Бандери (фото)
17.03.2017 17:13

Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила архіви радянських репресивних органів щодо українських національних рухів, об’єднань та їх лідерів, зокрема Степана Бандери та Симона Петлюри.

Чергові томи розсекречених документів опубліковані на сайті Служби зовнішньої розвідки, інформує Громадське.

Зокрема оприлюднено документи про Богдана Сташинського, який вбив лідерів Організації українських націоналістів Степана Бандери та Лева Ребета. Це агентурні донесення Сташинського, фото оперативної зйомки і з його особистого архіву, плани КДБ із ліквідації членів ОУН тощо.

Ці документи розповідають про те, як завербували Сташинського, як він здійснював провокації проти ОУНівського підпілля на Західній Україні, як готував теракти проти лідерів українських емігрантських організацій.

Також оприлюднені архівні матеріали про спробу органів держбезпеки СРСР завербувати одного з керівників розвідки Української Народної Республіки Василя Недайкашу.

Матеріали свідчать про неодноразові спроби радянських агентів встановлювати контакти з Недайкашею, коли він жив у Франції, залучати його до співпраці, спонукати до розкриття ним розвідувальної мережі уряду УНР у вигнанні і на території Радянської України.

Крім цього, також доступні й інші матеріали: українська еміграція 20-30-х років минулого століття в архівних документах розвідки, діяльність української політичної еміграції у міжвоєнний період 1920-1930-х років в документах органів державної безпеки СРСР, розсекречені документи щодо Симона Петлюри.

Подписаться на ПОЛИТОЛОГ:

16:28 Перспективный российский БДК тонет в болоте недоработок, — блогер

16:13 СМИ нашли «погибшего» бойца АТО живым и под следствием (фото)

15:58 Разрыв дипотношений с РФ: Рада приняла скандальное решение

15:43 «Укроборонпром» показал испытания ЗРК «Печора» (видео)

15:28 Лучше бы Путину вернуть Крым, — публицист

15:13 Ветеран, не спрашивай по ком звонит колокол. Он звонит по тебе, — блогер

14:58 Печатный станок в РФ не умолкал в 2017 ни на день! — блогер

14:43 І не дивуйтесь потім, що сидимо в ж*пі! — журналіст