Українська розвідка розсекретила документи КДБ про вбивцю Бандери (фото)
17.03.2017 17:13

Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила архіви радянських репресивних органів щодо українських національних рухів, об’єднань та їх лідерів, зокрема Степана Бандери та Симона Петлюри.

Чергові томи розсекречених документів опубліковані на сайті Служби зовнішньої розвідки, інформує Громадське.

Зокрема оприлюднено документи про Богдана Сташинського, який вбив лідерів Організації українських націоналістів Степана Бандери та Лева Ребета. Це агентурні донесення Сташинського, фото оперативної зйомки і з його особистого архіву, плани КДБ із ліквідації членів ОУН тощо.

Ці документи розповідають про те, як завербували Сташинського, як він здійснював провокації проти ОУНівського підпілля на Західній Україні, як готував теракти проти лідерів українських емігрантських організацій.

Також оприлюднені архівні матеріали про спробу органів держбезпеки СРСР завербувати одного з керівників розвідки Української Народної Республіки Василя Недайкашу.

Матеріали свідчать про неодноразові спроби радянських агентів встановлювати контакти з Недайкашею, коли він жив у Франції, залучати його до співпраці, спонукати до розкриття ним розвідувальної мережі уряду УНР у вигнанні і на території Радянської України.

Крім цього, також доступні й інші матеріали: українська еміграція 20-30-х років минулого століття в архівних документах розвідки, діяльність української політичної еміграції у міжвоєнний період 1920-1930-х років в документах органів державної безпеки СРСР, розсекречені документи щодо Симона Петлюри.

Подписаться на ПОЛИТОЛОГ:

23:25 Британский боец выполнил нереальный удар из видеоигры и выиграл дебютный бой в ММА (видео)

22:45 США настаивают на выполнении Минских соглашений

22:43 Путин потрогал нового мальчика: сеть обсуждает очередное подозрительное фото из Крыма

22:25 Чемпион WBO нокаутировал соперника за 11 секунд (видео)

22:11 «Лена, вставай с колен». Исинбаева унизилась перед Путиным, вызвав омерзение в соцсетях

22:00 Трампу советуют выдать Украине грант на Javelin

21:10 Приехали с воевать против сепаратистов и РФ — мешок на голову и депортировать, — блогер

20:37 Жуткие пробки и открытие памятника царю: опубликованы фото визита Путина в Крым