Нові правила: що придумали у Раді для власників євроавто
7.11.2018 17:13

Верховна Рада підійшла до фінального обговорення двох законопроектів 8487 і 8488, які покликані вирішити проблему розмитнення євроавто. Після п’яти місяців дискусій народні депутати заявили про компроміс у питанні проходження митного контролю.

Що потрібно знати про нові плани народних депутатів і які перспективи у власників авто на єврономера — йдеться у матеріалі видання Обозреватель.

Які норми в нинішньому проекті?

Українці під час ввезення автомобіля зобов’язані заплатити акциз, мито (10%) і ПДВ (20%). Прийнятий за основу законопроект передбачає значне зниження акцизних ставок. Комітет із митної і податкової політики пропонує ввести дві формули підрахунку акцизів. Перша — для авто на бензинових двигунах, друга — на дизельних.

База для перших — 50 євро, для других — 75 євро. Цю ставку множать на коефіцієнт віку й коефіцієнт обсягу двигуна. Щоб визначити коефіцієнт двигуна, його обсяг необхідно розділити на 1000.

Що пропонують нардепи?

Позицію комітету з питань податкової політики висловила народний депутат від Блоку Петра Порошенка Ніна Южаніна. У кожного автолюбителя буде 180 днів після вступу в силу закону, щоб оформити своє авто. Якщо це зробити у перші 60 днів  ставка буде 0,5, наступний місяць  0,75. У наступні три місяці діятиме стара ставка, але без штрафних санкцій.

«Перші 60 днів для ставок податку використовуватиметься коефіцієнт 0,5. Це означає, якщо людина дійсно хоче зробити всі платежі, то вона матиме можливість заплатити половину ставки. Я не знаю, який можна надати ще варіант, щоб усі були задоволені. На засіданні комітету зрозуміли — це найбільше, що можна було зробити… Третій місяць — коефіцієнт 0,75, а у нас усього період, як пам’ятаємо, 180 днів. Наступні 90 днів розмитнення будуть за тією старою ставкою, але без штрафних санкцій», — пояснила Южаніна.

Подписаться на ПОЛИТОЛОГ:

19:03 Концепция изменилась или тазик уже не нужен, — блогер

18:58 Рыбку жалко, а украинцев нет? — блогер

18:42 Угрозы и ядерный апокалипсис. Чего лишился Путин, — эксперт

18:28 Мои правила жизни, — журналист

18:13 Агентство S&P ждет от экономики РФ в 2019 году новых антирекордов, — блогер

17:58 ​Церковная демократия: о новом «религиозном» законе, — эксперт

17:43 В Абхазии БТР с российскими военными рухнул в пропасть (видео)

17:28 Сенцов рассказал в новых письмах о своем состоянии: набрал вес, следит за ситуацией в Украине