Мангер і посередники сторгувалися на $5600 за вбивство Гандзюк, — Луценко
11.02.2019 14:58

На думку слідства, Олексій Левін та Ігор Павловський погодили із головою Херсонської облради Владиславом Мангером суму у розмірі 5600 доларів за організацію та скоєння нападу на Катерину Гандзюк.

Про це повідомив у коментарі журналістам у понеділок генпрокурор Юрій Луценко, передає Укрінформ.

«Мангер узгодив з Левіним і Павловським суму винагороди за вчинення цього злочину, частину якої вони планували передати організаторам і виконавцям, у тому числі, за здійснення нападу на Гандзюк не менше 5600 доларів, а іншу частину Левін та Павловський планували залишити для власного збагачення», — сказав він.

Генпрокурор розповів, що під час слідства було з’ясовано, що на початку липня 2018 року Мангер вирішив помститися Гандзюк за викривальні заяви про неприпустимість підпалів лісів, які потім використовувалися для особистого збагачення кримінальним середовищем Херсонської області за сприяння місцевих органів влади та правоохоронних органів.

«У зв’язку з тим, що Катерина Гандзюк проводила акції протесту і публікувала це у ЗМІ і соцмережах, усвідомлюючи, що така критика Гандзюк перешкоджає його корисливим інтересам, з метою залякування населення і громадських активістів Херсонщини, які публічно разом з Гандзюк критикували його дії, вирішив організувати умисне вбивство Гандзюк у спосіб, який завдасть потерпілій фізичних і моральних страждань», — зазначив Луценко.

За його словами, з метою реалізації свого умислу Мангер звернувся до Олексія Левіна та Ігоря Павловського та запропонував їм знайти виконавців убивства Гандзюк.

«На вказану пропозицію Мангера Павловський і Левін відповіли згодою. На виконання цього злочинного наказу він надав Левіну і Павловському не менше 10 тисяч гривень для придбання засобів зв’язку і закупівлі знарядя убивства», — розповів генпрокурор.

За даними слідства, Павловський і Левін залучили до організації убивства Сергія Торбіна, до відома якого було доведено план убивства Гандзюк, способи нападу та суми винагороди. У свою чергу Торбін залучив до вчинення нападу своїх знайомих Віктора Горбунова, Володимира Васяновича, В’ячеслава Вишневського, зазначив глава ГПУ.

Він повідомив, що зловмисники відстежили маршрути пересування Гандзюк і придбали сірчану кислоту, створивши також закриту групу для спілкування у Мережі. Зрештою, 31 липня був скоєний напад на Катерину Гандзюк.

«4 серпня Павловський з відома Левіна передав не менше 4 тисяч доларів за вчинення посягання на життя Гандзюк, а також дав вказівку вжити заходів для унеможливлення їх викриття. У подальшому Торбн передав виконавцям по 500 доларів, інші кошти із суми використав на власний розсуд», — підсумував Луценко.

Подписаться на ПОЛИТОЛОГ:

19:07 Свидетельства «ополченки»: шедевр, который превосходит распятого мальчика, — журналист

18:58 Миссия Венедиктова выполнена: Вышинский строит из себя жертву и “мученика режима», — блогер

18:42 «Не свій, але не чужий». Як результати виборів відображають ставлення Києва до Зеленського, — блогер

18:27 В США подтвердили введение новых жестких санкций против России: в чем суть ограничений

18:22 Фаворитом на должность главы Минздрава стал глава НСЗУ Петренко

18:01 Выступления национальных команд Украины поставлены под угрозу из-за хищения бюджетных средств, — СБУ

17:43 Приехал Сурков и грузят танки: террористы на Донбассе устроили загадочный «движ»

17:24 Руководство пяти госшахт в Луганской и Донецкой областях подозревают в хищении 500 млн гривен