Мангер і посередники сторгувалися на $5600 за вбивство Гандзюк, — Луценко
11.02.2019 14:58

На думку слідства, Олексій Левін та Ігор Павловський погодили із головою Херсонської облради Владиславом Мангером суму у розмірі 5600 доларів за організацію та скоєння нападу на Катерину Гандзюк.

Про це повідомив у коментарі журналістам у понеділок генпрокурор Юрій Луценко, передає Укрінформ.

«Мангер узгодив з Левіним і Павловським суму винагороди за вчинення цього злочину, частину якої вони планували передати організаторам і виконавцям, у тому числі, за здійснення нападу на Гандзюк не менше 5600 доларів, а іншу частину Левін та Павловський планували залишити для власного збагачення», — сказав він.

Генпрокурор розповів, що під час слідства було з’ясовано, що на початку липня 2018 року Мангер вирішив помститися Гандзюк за викривальні заяви про неприпустимість підпалів лісів, які потім використовувалися для особистого збагачення кримінальним середовищем Херсонської області за сприяння місцевих органів влади та правоохоронних органів.

«У зв’язку з тим, що Катерина Гандзюк проводила акції протесту і публікувала це у ЗМІ і соцмережах, усвідомлюючи, що така критика Гандзюк перешкоджає його корисливим інтересам, з метою залякування населення і громадських активістів Херсонщини, які публічно разом з Гандзюк критикували його дії, вирішив організувати умисне вбивство Гандзюк у спосіб, який завдасть потерпілій фізичних і моральних страждань», — зазначив Луценко.

За його словами, з метою реалізації свого умислу Мангер звернувся до Олексія Левіна та Ігоря Павловського та запропонував їм знайти виконавців убивства Гандзюк.

«На вказану пропозицію Мангера Павловський і Левін відповіли згодою. На виконання цього злочинного наказу він надав Левіну і Павловському не менше 10 тисяч гривень для придбання засобів зв’язку і закупівлі знарядя убивства», — розповів генпрокурор.

За даними слідства, Павловський і Левін залучили до організації убивства Сергія Торбіна, до відома якого було доведено план убивства Гандзюк, способи нападу та суми винагороди. У свою чергу Торбін залучив до вчинення нападу своїх знайомих Віктора Горбунова, Володимира Васяновича, В’ячеслава Вишневського, зазначив глава ГПУ.

Він повідомив, що зловмисники відстежили маршрути пересування Гандзюк і придбали сірчану кислоту, створивши також закриту групу для спілкування у Мережі. Зрештою, 31 липня був скоєний напад на Катерину Гандзюк.

«4 серпня Павловський з відома Левіна передав не менше 4 тисяч доларів за вчинення посягання на життя Гандзюк, а також дав вказівку вжити заходів для унеможливлення їх викриття. У подальшому Торбн передав виконавцям по 500 доларів, інші кошти із суми використав на власний розсуд», — підсумував Луценко.

Подписаться на ПОЛИТОЛОГ:

16:59 Суд арестовал Гладковского на два месяца

16:48 Как Дубинский учил табачку бизнес делать. А ты готов бросить курить? — блогер

16:31 Сценарий Кремля после провала проекта «Новороссии», — политолог

16:15 Греческая церковь официально признала ПЦУ

16:07 НАБУ восемь месяцев исследовало телефон Гладковского

15:52 Фейковые “посольства” фейковых республик ширятся по Европе, — блогер

15:32 В РФ одобрили признание украинцев носителями русского языка

15:14 Под Киевом полицейские четыре часа пытали мужчину, — ГБР