Константинополь підтримав надання Україні Томосу про автокефалію церкви
11.10.2018 19:07

Синод Вселенського патріархату підтримав надання Томосу про автокефалію православної церкви в Україні.

Про це йдеться в заяві Вселенського патріархату, яке на своїй сторінці у Facebook опублікував спікер УПЦ КП Євстратій Зоря.

«Відновити вже прийняте рішення про те, що Вселенський Патріархат приступає до надання Автокефалії Церкви України», — йдеться в заяві.

«Підтвердити вже прийняте рішення про те, що Вселенський патріархат продовжує процедуру надання автокефалії Українській церкві», — йдеться в рішенні Синоду Константинопольського патріархату, яке було оприлюднене 11 жовтня.

Синод Константинопольського патріархату схвалив історичне рішення скасувати синодальний лист 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви.

Окрім того, Синод прийняв до розгляду апеляцію про зняття анафеми з предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета і предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. Таким чином, канонічний статус Філарета і Макарія відновлений, а «їхні вірні відновлені у спілкуванні з церквою».

Згідно з документом, Константинополь також закликає всі сторони відмовитися від незаконного захоплення церков, монастирів і інших об’єктів в Україні, а також від інших ворожих актів.

Подписаться на ПОЛИТОЛОГ:

19:05 И правда, при чем здесь Россия… — журналист

18:58 Своїх нє сдаєм, — блогер

18:43 Рейтинг в пике или кто реанимирует сморщенное “величие” Путина, — блогер

18:28 США будут усиливать санкции против РФ каждые месяц-два, — Волкер

18:18 Сенсационная украинка разгромила россиянку на крупном турнире в Люксембурге

17:58 Польша говорит “Газпрому” Good Bye! — блогер

17:43 О том, как возникла московская патриархия, — блогер

17:28 Рада отказалась отменять санкции против NewsOne и 112 Украина