Введення миротворців на Донбас блокує тільки Росія, — Волкер
12.10.2018 11:42

Україна робить зі свого боку конкретні кроки для того, щоб виконувати мінські домовленості, тоді як Росія – немає, заявив під час брифінгу у Вашингтоні спецпредставник держдепартаменту США з питань України Курт Волкер.

«В України є зобов’язання за мінськими угодами, які включають надання спеціального статусу територій на сході України, а також проведення виборів у місцеві органи влади. І Україна зробила кроки, спрямовані на імплементацію всіх цих домовленостей», — сказав Волкер.

«Інші частини домовленостей входять у зобов’язання Росії, це стосується припинення вогню, відводу важкого озброєння. І нічого з цього не виконано», — зазначив він.

Волкер підкреслив, що на сході України досі немає тієї безпеки, яка необхідна для проведення виборів, проведення яких стане можливим тільки тоді, коли Росія виконає свою частину зобов’язань домовленостей.

При тому він вважає, що ситуація може вирішитися з розміщення миротворчої місії ООН на сході України. Волкер заявив, що Росія продовжує не погоджуватися з цією ініціативою.

«Ми це запропонували. Україна підтримує, «нормандська четвірка» підтримує – Франція, Німеччина. ЄС, НАТО, Канада, Великобританія всі це підтримують і пропонують ввести миротворчу місію при підтримці ООН. Тільки Росія все блокує. Росія ж каже, що може погодитися лише на охорону спостерігачів. Вони також кажуть, що треба домовлятися з так званими народними республіками, які там лише завдяки Росії. Тому потрібно вести переговори з росіянами, тому що ми бачимо ситуацію такою», — зазначив Вокер.

Подписаться на ПОЛИТОЛОГ:

19:01 Это несомненная победа Порошенко, но Путин этого не забудет, — журналист

18:58 Россия продолжает терпеть поражения в судебных тяжбах с Украиной, — блогер

18:43 Теракт в оккупированной Керчи: главное

18:28 В Раде зарегистрировали законопроект о передаче Андреевской церкви Вселенскому патриархату

18:13 Теракт и карма, — блогер

17:58 Титан для агрессора. Украина снабжает сырьем российскую военную промышленность, — журналист

17:43 Рейтинг Путина обваливается. Что придумал Кремль? — журналист

17:28 ПННВК: пох*ренные надежды на налог на выведенный капитал, — блогер