Чекала 18 років, щоб піти воювати: в Україні сумують за загиблою в ООС героїнею (фото)
12.10.2018 17:58

Солдат Леся Бакланова, яка загинула на Донбасі 10 жовтня, пішла воювати, коли їй тільки-но виповнилося 18 років. На паперову роботу при штабі не погодилася, заявила, що хоче бути справжнім бійцем.

У рідному селі від її рішення піти на війну були в шоці. Тут її називали дівчина-вогонь. Згадують, що вона ганяла на мотоциклі і дуже любила техніку. Її побратими і односельці сумують за юною захисницею України, йдеться у матеріалі Обозревателя

Захищала свій дім

Солдат Олеся Бакланова служила у 1-му батальйоні 92-ї бригади. Цей батальйон обороняє найскладнішу ділянку на передовій — шахту Бутівку в районі Авдіївської промзони. Противник знаходиться всього у 200-300 метрах. Леся загинула 10 жовтня ввечері. За розповідями її товаришів по службі, вона пішла подивитися на позиції противника у прилад нічного бачення і була вбита.

«Вона відчайдушна була, весь час рвалася на передову. Паперовою роботою у штабі займатися не хотіла, мріяла бути справжнім бійцем. Сама Леся родом з Луганської області, прийшла захищати свій дім. Вона чекала, коли їй 18 років виповниться, щоб іти воювати і укласти контракт. На жаль, повоювати їй мало довелося. Стриглася коротко, як пацанка, але людиною вона була дуже хорошою», — каже один з її побратимів.

Ганяла на мотоциклі по селу

До того як піти у армію, Леся навчалася у Старобільському коледжі Луганського національного аграрного університету (виш наразі перебуває на підконтрольній території).

«Так, Леся у нас навчалася два з половиною роки, прийшла відразу після 9 класу. Її спеціальність була «технологія виробництва і переробки продукції тваринництва». Вона завжди була така позитивна, дуже товариська і налаштована на боротьбу. Те, що вона зібралася служити, ми дізналися вже перед тим, як вона пішла, коли переводилася на заочний. Вона особливо нам про це не говорила. Але пояснила, що так внутрішньо відчуває, що їй треба іти воювати. Вона і в житті була така, одягалася як хлопчисько, але дуже хороша дівчина. Нам дуже шкода, звісно», — розповіла завуч коледжу Олена Роводян.

У селі Караван Солодке зараз готуються до похорону Лесі. «Коли Олеся пішла воювати, то думка у місцевих була різна, деякі навіть в шоці були. Одні підтримували її рішення, говорили, що зараз не кожен хлопець в армію хоче, а вона не побоялася, та ще й на передову. Жінки, звичайно, не надто схвалювали її вчинок, все ж таки вона дівчина, навіщо так ризикувати. Але ось тепер всі, звісно, засмучені, це трагедія для сім’ї, така молода, всього 19 років», — зазначила в бесіді з нами місцева жителька Марія.

А місцевий комбайнер каже, що Олеся була дівчина-вогонь. «Вона просто вогонь була! У неї брат не так до техніки тягнувся, як вона. Вона і на мотоциклі тут ганяла по селу. Батьки в неї прості люди, мама — сторож на полях, батько — різнороб. Зараз у них, звісно, горе в сім’ї», — каже комбайнер.

Подписаться на ПОЛИТОЛОГ:

16:58 Москва спішить на допомогу Юлі, — блогер

16:43 Багаторівнева російська пропаганда, — блогер

16:26 Для Кремля російська мова — це автомат Калашникова, — журналіст

16:13 «Вы вменяемые? Напихали в*ты!»: Скрыпин разнес Нацотбор из-за оскандалившихся ANNA MARIA

15:58 «Раскидало останки»: на Донбассе подорвался автобус с мирными жителями

15:50 США намерены оставить в Сирии около 400 военных

15:28 Рынок готовится к санкциям против РФ: инвесторы обходят стороной долгосрочные вложения, — блогер

15:13 Дуэт ANNA MARIA: я не хочу, чтобы подобные манкурты представляли мою Родину, — нардеп