Російський план хаосу. Як Кремль впливав на вибори в США, — Портников
20.04.2017 13:58

Агентство Reuters назвало авторів кремлівського плану з втручання у президентські вибори в Сполучених Штатах. Ними виявилися аналітики з Російського інституту стратегічних досліджень (РІСІ). Отже, замовником плану виявляється засновник цього інституту — президент Росії Володимир Путін.

У Москві, зрозуміло, зараз почнуть гарячково спростовувати цю інформацію. Але те, що повідомило агентство Reuters — це зовсім не fake news. Це — old news. Тому що РІСІ давно вже перетворився з аналітичного центру в центр розробки диверсій проти зовнішнього світу.

Подписывайтесь на «Политолог» в соцсети Facebook

Не випадково цього року інститут очолив колишній російський прем’єр і колишній глава Служби зовнішньої розвідки Михайло Фрадков. А його попередником був теж виходець з СВР Леонід Решетников. До своєї відставки Решетников «прославився» відверто антибілоруським виступом — «аналітик» в штатському стверджував, що не існує ніякого білоруського народу і мови, а сусідня країна повинна стати частиною «великої Росії».

Те, що РІСІ може серйозно втручатися в ситуацію в інших країнах, найбільш наочно проявилося, коли стало відомо, що в інституті був розроблений план виходу Греції із зони євро. У Москві вигадали справжнісіньку спецоперацію, учасниками якої були працівники інституту та радикальні лідери популістської партії СІРІЗА.

Напередодні позачергових парламентських виборах в Греції представники цієї партії кілька разів побували в Москві і разом з експертами інституту розробили детальний покроковий план, який повинен був привести до масштабної кризи в Європейському Союзі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Россия — крокодил? Да, но есть одна поправка, — Боровой

Цей план почав здійснюватися відразу ж після перемоги СІРІЗИ на виборах і формування кабінету Алексіса Ципраса. Грецію і європейців врятувало тільки те, що у вирішальний момент у Кремля не виявилося достатніх коштів для кредитування Афін — на щастя, тоді вже почали падати ціни на нафту і Росія занурилася в економічну кризу. Тільки після цього Ципрас відправив у відставку міністрів, найбільш тісно пов’язаних з Москвою, а вони у відповідь розкрили подробиці кремлівського плану.

Але зрозуміло, що спроба влаштувати хаос в Греції і Євросоюзі — ніщо в порівнянні з прагненням дестабілізувати Сполучені Штати. Адже подробиці плану РІСІ — це навіть не дії, спрямовані на забезпечення перемоги одного з кандидатів.

Це перш за все спроби дискредитувати американську виборчу систему — приблизно так само, як відмова Греції від євро мала дискредитувати єдину європейську валюту і саму ідею європейської економічної стабільності. Почерк схожий, наміри ті ж — сіяти хаос.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Асад скрывает от цивилизованного мира до 3 тонн химического оружия, — разведка Израиля

І це — головний напрямок сучасної російської політики. Росія занадто слабка, щоб конкурувати із Європейським Союзом або впливати на президента США. Росія не може тепер навіть диктувати свої умови Україні, Молдові чи Грузії.

Тому головне, чого домагаються «експерти Путіна» — це дискредитація демократії і дестабілізація демократичних країн. Всіма можливими засобами — від танків до грошей, від вбивств до хакерських атак. Путін може бути впливовий тільки в світі хаосу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путин хочет полностью отделить Донбасс от Украины, — Bloomberg

Саме тому потрібно чесно визнати, що той, хто працює на дискредитацію і дестабілізацію ситуації — неважливо, є він російськім «експертом» або місцевим політиком, журналістом або «активістом» — працює на Кремль.

Віталій Портников

Подписаться на ПОЛИТОЛОГ:

22:50 Рак совісті, — блогер (відео)

22:30 «Никогда так не радовался возвращению домой»: американского телеведущего шокировала Россия (видео)

22:14 Послы ЕС одобрили расширение торговых преференций для Украины

22:08 Кузя — пасынок Королевы Елизаветы, — блогер

19:15 Путин уже напал, — блогер

18:58 Конституция и реальность, — политолог

18:43 Серое вещество россиян превратилось в пластилин, из которого Киселев лепит все, что угодно, — блогер

18:28 «Крым, порадуйся за нас»: в Сети похвастались переполненными пляжами Одессы (фото)