Російська загроза на Азовському морі: треба негайно вжити заходів, — журналіст
23.05.2018 14:58

Що треба негайно робити Україні у зв’язку із ситуацією в Азовському морі (підсумуємо пропозиції «Майдану Закордонних Справ» та наших друзів-експертів з морського права та військових — за останні дні)…

1. МЗС України видати ноту що дії РФ в Азовському морі по закриттю морського району поблизу Бердянська є актом агресії та розглядаються Україною як такі, що не потребують виконання. Поінформувати про це міжнародні (в тому числі морські) організації.

2. Звернутися до РБ ООН з пропозицією негайно скликати засідання Ради Безпеки у зв’язку із підготовкою РФ нової військової операції в районі Бердянська-Маріуполя (даних про це — аж через край).

3. Негайно денонсувати Договір між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки від 24.12.2003 (поки він є, в України офіційно немає 12-мильної зони (територіальних вод), а військові кораблі та катери РФ, використовуючи цю угоду пройдуть куди хочуть, формально використовуючи право мирного проходу).

4. Паралельно оголосити в Азові територіальне море, внутрішні води та виключну морську економічну зону та повідомити про це міжнародні організації.

5.Надати наказ ДПСУ, ЗСУ взяти під охорону територіальні води України в Азовському морі (тобто 12-мильну зону), в тому числі забезпечити морське патрулювання силами Маріупольского загону Морської охорони.

6. Розірвати всі угоди з РФ, що стосуються використання Азовського моря (в тому числі про рибальство — за ним РФ може вести «дослідження рибних запасів» — тобто розвідку — у 100 м. від берегу Геніческа та Бердянська).

7. Опрацювати з країнами-партнерами запровадження санкцій проти усіх портів РФ в Чорному та Азовському морях у зв’язку з їх участю в постачанні товарів та військ до окупованого Криму а також в схемах обходу міжнародних санкцій щодо Криму.

Уважаемые читатели, сайт «Политолог» на грани закрытия. Редакция просит вашей помощи: если вам понравилась эта статья, то не забывайте поделиться ею тут. Также подписывайтесь на наш Telegram-канал, а также на нашу ленту в Twitter.

8. Опрацювати план кризових заходів по мінімізації негативних наслідків втрати можливості використовувати українські порти на Азовському морі для здійснення експортно-імпортних операцій (в тому числі перебудову і розвиток компенсаційної інфраструктури — залізниця, автошляхи, авіація), програми зайнятості для працівників портової галузі, що втратять роботу тощо.

9. Запропонувати партнерам створення міжнародного військово-морського з’єднання (Україна-Грузія, Україна-Румунія, Україна-Грузія-Румунія, можливо, за участю Туреччини) спеціального призначення (захист морської та прибережної інфраструктури).

10. Зробити аналіз та забезпечити приєднання (ратифікація) України до повного списку міжнародних морських конвенцій та угод (наприклад — Конвенція про працю в морському судноплавстві 2006 р. та ін, наприклад Паризький Меморандум)

Андрій Клименко

Подписаться на ПОЛИТОЛОГ:

19:05 Как «наварасы» на гастроли в Америку ездили, — блогер

18:58 Осталось только слово из трех букв, — журналист

18:43 Жаль, что нельзя таким деятелям просто настучать по голове, — блогер

18:28 Юля, тебе не хочуть, — публіцист

18:13 Союз меча и орала. Часть 2, — блогер

17:58 Защита Азовского моря: в Раде рассказали про «тайный» указ СНБО

17:39 МИД Украины попросил НАТО создать трастовый фонд для укрепления безопасности арсеналов

17:28 Бой под Авдеевкой: волонтеры показали трофей украинской пехоты (фото)