Польща стає Росією і ось чому, — публіцист
10.07.2018 18:13

Коли в січні прийняли чергові зміни у закон про Інститут національної пам’яті Польщі, я був вимушений кілька разів повторити це публічно: Польща стає Росією. Мушу повторити ще раз. Ось чому.

Люблінський воєвода на вчорашньому брифінгу пообіцяв зголосити у прокуратуру Григорія Купріяновича, голову люблінського товариства українців Польщі за паплюження доброго імені Польщі.

За це пану Купріяновичу загрожує до 3-х років ув’язнення.

Нагадую, два тижні тому — 27 червня — Сейм у екстреному порядку під тиском США та Ізраїлю скасував частину тих змін, які сам прийняв наприкінці січня. Лишилися статті, які карають за «пропаганду бендеризму» — якщо говорити у формулюваннях польської преси.

Що ж такого сказав Григорій Купріянович? Що саме найбільше обурило люблінського воєводу про вбитих у Сагриню жінок і дітей?

Ось ці слова:

«Zginęli oni z rąk innych obywateli Rzeczypospolitej, dlatego, że mówili w innym niż większość języku oraz byli innego wyznania. Ta zbrodnia przeciwko ludzkości popełniona została przez członków narodu polskiego – partyzantów Armii Krajowej będących żołnierzami Polskiego Państwa Podziemnego».

«Загинули вони від рук інших громадян Речіпосполитої, бо говорили іншою мовою, ніж більшість, були іншого віровизнання. Цей злочин проти людяності був здійснений представниками польської нації — партизанів Арії Крайової, що були солдатами Польської Підпільної Держави».

Тобто за констатацію, що польсько-український конфлікт відбувався між громадянами однієї держави — пану Купріяновичу тепер загрожує три роки ув’язнення!

А що тут не так?! Українці що — напали на Польщу? Окупували її? І чинили звірства подібно до будь-якого окупанта під час війни?

Взагалі-то послідовність подій була інша. Це Пілсудський наказав окупувати землі населені українцями. І польське військо окупувало їх. Потім було два десятиліття національної сегрегації української і єврейської меншостей у Польській державі. Ситуація була доведена польським урядом до кипіння. Під час війни стався вибух.

Нічого некоректного пан Купріянович не сказав: у його словах усе точно відповідає фактам історії.

Але Польща перетворюється на Росію. Її посадовці весь час повторюють, що примирення між Польщею та Україною навколо складних сторінок минулого можливо тільки на основі правди.

Ну, ось Купріянович сказав правду. Тепер йому загрожує три роки ув’язнення.

Подписаться на ПОЛИТОЛОГ:

19:13 В Донецкой области протестуют из-за возможных фальсификаций на выборах

18:58 Процес розвивається за законами кримінального світу, — блогер

18:43 Сланец США обрушит планы ОПЕК и России на дорогую нефть, — блогер

18:28 «Нафтогаз» снизит цену на газ для населения на 5,5% в августе

18:13 Верховный суд РФ признал «законным» вердикт украинскому политзаключённому Павлу Грибу

17:58 Страшная книга о советской идеологии, — блогер

17:43 Людоед попытается сожрать своих заложников, — журналист

17:15 Що далі? — блогер