Новий директор ЦРУ допитувала терористів із Аль-Каїди, — журналіст
14.03.2018 12:28

Призначення керівником ЦРУ Джини Геспел, дуже розумної, добре навченої людини-функції, кадрового офіцера розвідки з 30-річним стажем, яка провела більшу частину свого професійного життя за кордонами країни.

Куратора кількох надсекретних програм в галузі зовнішньої розвідки, в тому числі, і таких неоднозначних, як програми допитів членів Аль-Каїди в 2001-2003 (зокрема, відомих терористів Абу Зубайди та Абд аль-Рахима аль-Наширі), та 2003-2005, пов’язаних з таємними тюрмами в Таїланді, де застосовувалися заборонені методи дізнання (т.зв. «водні тортури» у в’язниці ЦРУ «Кошаче око»), та програми зі знищення доказів таємних операцій ЦРУ в Південній та Південно-Східній Азії та на Близькому Сході в 2005-2006, — це доволі зухвалий і показовий крок з боку президента США.

Принаймні, репутація цих програм і людей, що брали в них участь є вкрай невисокою як серед інших силових відомств країни так і серед закордонних колег. Наприклад, міністр оборони США Джеймс Меттіс неодноразово наполягав, що тортури є не лише негуманним, але і неефективним способом отримання інформації: «за допомогою пари пляшок пива і пачки цигарок я отримаю більше інформації від підозрюваного», — казав він.

Уважаемые читатели, сайт «Политолог» на грани закрытия. Редакция просит вашей помощи: если вам понравилась эта статья, то не забывайте поделиться ею тут. Также подписывайтесь на наш Telegram-канал, а также на нашу ленту в Twitter.

Втім, Дональд Трамп вже давав зрозуміти, що він не вважає тортури чимось абсолютно забороненим. Тому несхвальна позиція Сенатського комітету з розвідки та спротив правозахисних організацій (аж до позовів в міжнародні суди та іноземні прокуратури) не прийняті до уваги.

Слід зазначити, що попередник Трампа, Барак Обама, хоча і зупинив програму негуманних допитів терористів, але також у 2009-му відмовився давати хід розслідуванню справи проти старших офіцерів ЦРУ стосовно негуманного поводження з підозрюваними терористами.

Схоже, на нас чекають цікаві часи…

Подписаться на ПОЛИТОЛОГ:

13:43 В Чехии произошел взрыв на химзаводе: есть жертвы

13:28 Коалиция, совместно с Израилем, готовит операцию в Сирии, — блогер

13:13 Президент Порошенко подписал закон о строительстве платных дорог в Украине

12:58 Россия — Зимбабве в снегах, — публицист

12:35 ГПУ обнародовала доказательства подготовки теракта Савченко и Рубаном (видео)

12:28 “Арктика не ваш!”: у России продолжаются проблемы с постройкой ледоколов, — блогер

12:13 Налоги и мигранты, — политолог

11:50 Рада начала рассмотрение представления ГПУ на арест Савченко (онлайн-трансляция)