Новий директор ЦРУ допитувала терористів із Аль-Каїди, — журналіст
14.03.2018 12:28

Призначення керівником ЦРУ Джини Геспел, дуже розумної, добре навченої людини-функції, кадрового офіцера розвідки з 30-річним стажем, яка провела більшу частину свого професійного життя за кордонами країни.

Куратора кількох надсекретних програм в галузі зовнішньої розвідки, в тому числі, і таких неоднозначних, як програми допитів членів Аль-Каїди в 2001-2003 (зокрема, відомих терористів Абу Зубайди та Абд аль-Рахима аль-Наширі), та 2003-2005, пов’язаних з таємними тюрмами в Таїланді, де застосовувалися заборонені методи дізнання (т.зв. «водні тортури» у в’язниці ЦРУ «Кошаче око»), та програми зі знищення доказів таємних операцій ЦРУ в Південній та Південно-Східній Азії та на Близькому Сході в 2005-2006, — це доволі зухвалий і показовий крок з боку президента США.

Принаймні, репутація цих програм і людей, що брали в них участь є вкрай невисокою як серед інших силових відомств країни так і серед закордонних колег. Наприклад, міністр оборони США Джеймс Меттіс неодноразово наполягав, що тортури є не лише негуманним, але і неефективним способом отримання інформації: «за допомогою пари пляшок пива і пачки цигарок я отримаю більше інформації від підозрюваного», — казав він.

Уважаемые читатели, сайт «Политолог» на грани закрытия. Редакция просит вашей помощи: если вам понравилась эта статья, то не забывайте поделиться ею тут. Также подписывайтесь на наш Telegram-канал, а также на нашу ленту в Twitter.

Втім, Дональд Трамп вже давав зрозуміти, що він не вважає тортури чимось абсолютно забороненим. Тому несхвальна позиція Сенатського комітету з розвідки та спротив правозахисних організацій (аж до позовів в міжнародні суди та іноземні прокуратури) не прийняті до уваги.

Слід зазначити, що попередник Трампа, Барак Обама, хоча і зупинив програму негуманних допитів терористів, але також у 2009-му відмовився давати хід розслідуванню справи проти старших офіцерів ЦРУ стосовно негуманного поводження з підозрюваними терористами.

Схоже, на нас чекають цікаві часи…

Подписаться на ПОЛИТОЛОГ:

16:58 За поребриком начали работать серьезно, — журналист

16:43 Распад России запущен: жертвы исчисляются миллионами, — публицист

16:28 На каком основании Сенцова записали в российские граждане? — эксперт

16:13 А вед Ын обыграл Путина, — блогер

15:58 В России резко возросли траты на армию и силовые структуры, — блогер

15:43 Столб пепла в 5 км: в Японии «взорвался» вулкан (фото, видео)

15:28 Денисова направляется в Владимирский централ для встречи с Карпюком

15:13 В МИД обеспокоены несанкционированным перемещением российских войск в Приднестровье