Декілька слів про історію українського радянського хорового співу, — блогер
22.10.2019 16:43

Найдивнішою частиною інтернет-дискусій навколо запального «симбиотического пения» 95-го кварталу та Національного заслуженого академічного українського народного хору України імені Григорія Верьовки є звинувачення останнього в якійсь «зраді» («українськості», «служінню високому мистецтву», «порядності» etc.).

Навряд чи в Україні колись знімуть фільм масштабу «Zimnej wojny» («Холодної війни») Павла Павліковського, в якому добре показано для яких потреб режиму створювались такого роду «народні колективи» в післявоєнних «країнах народної демократії».

Чи є підстави вважати, що Постанова Ради Народних комісарів УРСР № 246 «Про організацію Державного українського народного хору» від 11 вересня 1943 року переслідувала якісь інші цілі? Зрештою, якщо ознайомитись з раннім періодом історії хору ім. Верьовки, то можна виявити просто разючі збіги з історією колективу з ПНР, показаного у фільмі Павліковського.

Звісно, R.I.P Григорію Верьовці (сьогодні — 55-та річниця його смерті). Але, перш ніж писати пафосні тексти про «втрату репутації» та «глум над пам’яттю титанів» — варто ознайомлюватись з їхніми біографіями та списками творів.

Andriy Starodub

Подписаться на ПОЛИТОЛОГ:

17:38 Почему инвесторы не нужны Украине, — блогер

19:05 Соловьев в Книге Рекордов Гиннесса: слава России? — журналист

18:58 Призрак дефолта не даёт покоя Украине, — блогер

18:43 New York Times: Трамп считал Украину врагом, а не союзником

18:24 ​Коломойский посоветовал Порошенко «быть осторожнее в высказываниях» о нем и о телеканале «1+1»

18:12 Суд ООН 8 ноября объявит решение по юрисдикции иска Украины против РФ

17:58 Вступили в силу изменения правил получения водительских прав

17:44 Замминистра экономики из Кабмина Гройсмана задержали по подозрению в госизмене